22 augustus

Boekpresentatie De Kargadoor (Utrecht): ‘Van Flight naar Lowlands’

Laden Evenementen
  • Dit evenement is voorbij.

About The Event

Oudegracht 36
Utrecht, Netherlands
22 augustus, 2025
19:30 - 22:00

Op vrijdag 22 augustus is de boekpresentatie ‘Van Flight naar Lowlands – De geschiedenis van Nederlands eerste popfestivals’. in De Kargadoor. In november 1967 vond te Utrecht het allereerste nachtvullende popfestival van Nederland plaats: de Flight to Lowlands Paradise. De Kargadoor speelde een belangrijkse ondersteunende rol bij de organisatie. 

Bedenker van de ‘Flight’ was de in Deventer geboren en getogen kunstenaar Bunk Bessels. Samen met enkele anderen organiseerde hij ‘de Flight’, waar op drie podia artiesten van eigen bodem, maar ook uit België, Engeland en Japan optraden. Het is een ijkpunt in de popgeschiedenis en de naam van het festival leeft voort in het door Mojo georganiseerde Lowlands.

In het boek wordt de geschiedenis van het fenomeen popfestival gevolgd vanaf haar ontstaan in San Francisco, naar de Flights in Utrecht, tot het huidige Lowlands in Biddinghuizen.

Met een fantastisch muzikaal programma: Van Piekeren en rhythm & bluesband The Caverns treden op. The Caverns zijn al actief in 1963. Daarnaast interviews met enkele betrokkenen uit de jaren zestig, Er is gelegenheid om het boek te kopen en te laten signeren, zowel door de auteur als door Bunk Bessels. Mis het niet!

Afbeelding: poster van de eerste Flight to Lowlands Paradise (1967) door Jan de Haas.

Share:
Patrick Bakkenes
Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt.